Hauaplaadid

Hauaplaadid;matuseplaadid on siis kas ajutised või kivist hauatähised.

Hauaplaate pakutakse, siis erinevatest materjalidest. Näiteks: puidust matuseplaadid, pvc- ehk plastikust matuseplaadid,plekist,  marmorist, tolomiidist matuseplaadid ja graniidist.

Hauaplaadid erinevatest materjalidest on siis erinev eluiga ja samas ka eesmärk.
Eesmärk matuse plaadi ostmisel on siis see kui kauaks on mõeldud ta kestma ja muidugi on kõik kinni ka rahakotis.

Plastikust, metallist ja puidust pakutavad matuseplaadis, mis tähistavad haudu ei kesta üle aasta või paari kuna ilmastik teeb oma töö ja tekstid tuhmuvad ja kuluvad. Paljud firmad pakuvad aga hauaplaate marmorist ja graniidist mille eluead on juba pikemad. Marmor plaadid ei taha ka meie heitlikus kliimas eriti püsida ja neid tuleb pidevalt hooldada.

Näiteks kuna marmor on tavaliselt valge ja tekstid värvitakse erinevate värvidega siis nad tuhmuvad ja tuleb rohkem vaeva näha ja hooldada, sama kehtib ka tolomiidist plaatide kohta.Kuigi Eestis mingi ajavahe kasutati neid palju, siis oli see seotud sellega, et erinevaid kivimaterjale lihtsalt eestil endal ei ole ja nende hankimine mujalt maailmast oli kulukas ja raskendatud.

Graniidist hauaplaadid on aga kõige vastupidavamad ja neid on kõige lihtsam hooldada. Nende hoolduseks piisab kui neid lihtsalt pesta tavalise veega või siis suurema tolmukihist vabanemiseks kasutada seebi vett ja tavalist pesu harja. Loomulikult oleneb ka hauaplaadi väljanägemine valitud kirjasriftist ja kirja peale kandmise viisist.

Neid on erinevaid ja nad jätvad erineva pinna töötluse tekstile. On olemas või siis kasutatakse peamiselt Eestis kas, siis käsiraie mis tehakse siis püstoli või meisli või meisli ja haamriga käsitsi. Selline tekstitöötlus siis lõhub kivi kristallset koostist ja kivikristllid murduvad ja reeglina on tekstid sügavad. Teine levinud tekstitöötlus on kasutades suruõhku ja liiva, ehk siis liivapritsi tekst kus kivi kristallid lihtsalt kulutatakse suru õhu ja liiva kokkupuutel kivipinnaga.

Kuna erinevalt töödeldud tekstid näevad erinevad välja siis peaks valiku tegema iga inimene ise, sellepärast, et niipalju kui inimesi niipalju soove.
Peale selle graniidist matuseplaate saab ja hauakivi24 soovitab panna maakivide sisse vaata pilte hauakivi24.ee

Muidugi peab arvestama sellega, et vastav toode on patendeeritud ja sellise teenuse pakkujaga ühendust saada soovitame ühendust võtta hauakivi24.ee juhatusega. Selline oli sissejuhatus hauaplaatide võimaluste kohta.

Looduskivitooted ja teenused meie müügiportaalist

Hauakivi24.ee lehelt leiate Eestis tegutsevad kivimeistrid ja pakutavad kivitooted. Samuti saame olla abiks kui vajad teenusepakkujat, kivirestauraatorit või kivi juurderaie tegijat.

Mis on portaali eesmärgid?


Koondada kivifirmad, mis pakuvad hauakive ja sellega seonduvaid teenuseid.

Luua keskkond, kust on võimalik leida konkreetne kivitoode või teenusepakkuja kiiresti

Hauakivi24.ee eelised


Kiire elutempo juures aitab interneti vahendusel sobiva toote/teenuse leidmine kokku hoida Teie aega.

Lisaks pakume omapoolset professionaalset abi looduskivitoodetega seotud küsimustes.

Saada tuttavale

Võta ühendust